SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są fanami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta atrakcyjna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, skutkiem tego, iż gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej legendarnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta nigdy tak właściwie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Istotne jest w takim razie to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry kompletnie innowacyjnych Simów, znowu przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo atrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi obiektami – przetestuj też SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *