Metoda na telemarketerów – sprawdź kto telefonował

Wszędobylski internet, jak wszelkie zdobycze technologii z jakich korzystamy ma własne atuty jak i wady. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Chociaż bezmiar korporacji oferujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak de facto nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy produkt. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub także innych firm. Rozmowa z nimi nieczęsto należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę lub też czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i uczynić co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką proponują portale typu ktodzwonil.net jest przydatna też wskutek tego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. W wielu przypadkach bowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc najczęściej są de facto drogie. W pewnych sytuacjach oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne skutki. Warto w następstwie tego posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek niepewności – tym znacznie bardziej, że ma się szansę zrobić to prędko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *