Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie jedynie do pracy, jednak także w celach turystycznych. Aktualnie coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten czarujący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również wycieczki na Ukrainę. Oczywiście najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyśmienitą kuchnią oraz niesłychanie, lecz to wybitnie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z znacznego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są bardzo analogiczne, wystarczy ich jedynie należycie używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, olśniewająca kuchni oraz bezlik inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *