Orzeźwiająca woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to geneza życia, jednak przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny i ona staje się możliwym zagrożeniem dla życia i dobrego samopoczucia człowieka. Wskutek tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawienie jakości wody, żeby ta spełniała wszystkie wyznaczone prawem standardy oraz nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to wykorzystywane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest pospolity: rozmaite ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, dlatego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, albowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *